Zengilan'da Ermenilere ait çok sayıda silah ve muhimmat ele geçirildi !


Azerbaycan ordusunun karşısında duramayan Ermenistan askerleri cepheleri terk etmeye devam ediyor. Son olarak Zengilan bölgesindeki cepheleri terk eden Ermeniler arkalarında birçok silahı bıraktı. Azerbaycan ordusu, Ermeni askerlerinin bıraktığı silahları ele geçirdi.

Ermenistan'ın Azerbaycan'ın sivil yerleşim yerlerini vurmasıyla başlayan çatışmalar 36'ncı gününü geride bıraktı. Çatışmaların ilk gününden bugüne kadar sahadaki etkisini sürdüren Azerbaycan ordusu yaklaşık 200 yerleşim yerini Ermenistan işgalinden kurtardı.Azerbaycan ordusunun ilerleyişini durdurmayan Ermenistan askerleri cepheleri terk etmeye devam ediyor. Son olarak Zengilan bölgesindeki cephelerden çekilen Ermeni askerleri arkalarında birçok silahı da bıraktı. Azerbaycan askerleri tarafından çekilen videoda birçok silahın olduğu görüldü.


Mühimmat yüklü araçlar ve silahlar imha edildi.

Öte yandan Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bugün yaptığı açıklamada, Ermenistan'a ait mühimmat yüklü askeri araçların imha edildiğini de bildirdi. Ermenistan ordusuna ait mühimmat depolarının da imha edilmesinin ardından Ermenistan askerlerinin sıkıntı yaşadığını belirterek, bu nedenle Ermenistan'ın tüm cephanesini çatışmanın en kuvvetli olduğu bölgede kullanmaya çalıştığını ifade etti.

AZERBAYCAN'A AİT İHA DÜŞÜRÜLDÜĞÜ ÖNE SÜRÜLDÜ. Ermenistan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise Azerbaycan'a ait bir İHA düşürüldüğü öne sürüldü. Bu da onu gösteriyor ki artık Ermenistanın yapacağı hiç bir şey yok.


 Kendi halkını kandırmaya devam ediyor. Peki bir soru daha. Ermeni ordusu Azerbaycanın silahlarını ve mühimmatlarını yok ettiklerini iddia ediyorlarsa İSBAT ettsinler. Edemiyorlar çünkü ellerinde birincisi böğle bir teknoloji yok. İkinci olan ise tabiki de savaş bu. Her iki tarafın askerleri hayatını kaybede bilir ancak. Ermeniler şişirmeyi seven bir milletdir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski