Son Dakika: Gence’ye tekrardan füze atıldı

Dün gece saatlerin de Gence’ye tekrardan füzü ile saldırı gerçekleştiril di. Bu hain saldırılar da malesef 14 kişi hayatını kaybetti. Bu saldırı da 40 dan fazla yaralı var. 
Ermeniler bu hain saldırını Yapmakta en büyük sebeplerinden bir tanesi diğer dış güçleri de bu savaşa celb etmektir. Bu haince saldırı da malesef 2 si çocuk olmakla 14 kişi hayatını kaybetti. Saldırı 17.10.2020 tarihinde gerçekleştirildi. 

Geçen saldırı da 2 çocuk vahşicesine katledilmişdi. Ermenistan tarafı bu saldırıda Azerbaycan ordusuna güçleri yetmediği için yapıyor. Çünkü Azerbaycan ordusu sabah saatlerin de Fuzuli şehrini tamamen işgalden azad ederek intikamını almış oldu. 


Yani Azerbaycan ordusu yalnızca eli silah tutan askerlere daha doğrusu saldırı yapanları imha ediyor. Bu güne kadar yaklaşık Ermenistan ordusuna 2 Milyar $ dolar zarar vermiştir. 20 tane tank ve diğer Araba mühimmatlar ele geçirildi. 


Ermenistan tarafı son zamanlarda fake haber paylaşmaya devam ediyor. Guya Azerbaycan ordusunu geri püskürttüler ve ordu ile taaruz gerçekleştirdiler. Lakin bu haberler her zamanki gibi içi boş çıktı. 


Ermenistan Devleti son zamanlar da Türkiyenin Azerbaycanın yanın da olmasından çom rahatsız oldular. Bundan dolayı kendileri Rusya deblet Başkanına Türkiye’yi derhal savaştan çekilmesini talep ettiler. Ancak bu Karabağ savaşın da Türkiye ordusu bulunmuyor. Yalnızca İHA, ve SİHA’lar var.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski