Paşinyan "Artık Rusya’dan umudumuzu kestik" açıklamasını verdi
 Ermenistanın Başbakanı Nikol Paşinyan dün , verdiği ropörtajda artık Rusya’dan umudumuzu kestik dedi. Artık kendimiz çatışacağız. Nikol Paşinyan, Rusya , eskisi gibi bize destek olmuyor. Dost ülkeydik sözde ancak bize askeri destekte bulunmuyor. Dün Paşinyan, kendi halkına cebheye gitmelerini ve Azerbaycan türkleri ile savaşmaya çağırıyor. Mahalle de , 18 yaşında olan çocukları topluyorlar. Artık gençler ön cebhe de bilerek den ölüme gitmek istemiyorlar. Reşadetli Azerbaycan ordusu 27 Eylül den bu tarafa karşı taaruza geçtiler. Bu güne kadar 3 şehir ve bir çok kentleri kurtardılar. 


Lakin Ermenistan yönetimi kendi halkını kandırmaya, devam ediyor.  Ernenistan savunma bakanlığı’nın yaptığı açıklama’da guya Azerbaycan ordusuny yerle-bir ettiklerini, 18 tane SU-25 uçaklarını vurduklarını, 200 den çok tanklarını, yok ettiklerini iddia ettiler. 


Dün Azerbaycan ordusu, yaptığı büyük çaplı, taaruz’da Zengilan ve etraf köylerini, işgalden kurtardılar. Bu da onu gösteriyor ki, Ermenistan artık zor durumda kalıyor. Halkını kandırarak, sakinleştiriyor. Çünkü halk eğer toprakların çoğunluluğunun geri veridiğin öğrenirse ayaklanır ve şuan ki hakimyeti devirirler. Azerbaycan zaten sahada ve masada kazanmış taraf. Lakin Rusya, Azerbaycanı desteklemeye artık tarafsızlığını korumaya devam ediyor.


Sözün kısası artık Ermenistan hem sahada hemde, masada yalnız. Azerbaycan la sahada yalnız savaşmaya mahkum kaldı. Saha da zaten Ermenistan asıl yüzünü gösteriyor. Sivilleri katl etmekle, ne kadar vahşi olduklarını bir daha kanıtladılar. Gence’yi 2 kere vurmakla, Çocukları öldürmekle, 1992-93 de olduğu gibi, Hocalı soykırımın da olduğu gibi, Aynısını 2020-de gerçekleştirdiler. Ancak bu kadar soykırıma Dünya birliğine halen de, susuyor. Dünya birliği hiç bir şey söğlemiyor.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski