Ermenistan-PKK İşbirliği devam ediyor !

 


Ermenistan Şuşa'ya yerleştirdiği PKK'lı terorıstleri Azerbaycanı kandırmak ve tüm dünyaya Azerbaycan ordusunda terorıstlerin var olduğunu kanıtlamak istiyorlar. Bu haince plan tez bir zamanda Azerbaycan tarafından ifşa oldu. Yani Ermenisan ordusu hem sahada, hem de masada kaybetmesini kabul edemiyor. Ermenistan başbakanı Nikol Paşinyan Rusya'dan istediği desteği almayınca drek olarak avrupa kısmına yöneldi. Ermenistan'ın bu davranışı Rusya tarafından eleştirildi.


Geçen günler de Amerikanın en ünlü televizyon kanallarından biri Ermenistanın Dış İşleri Bakanı ile  konuşmasında "Azerbaycan ve Ermenistan arasında yakın günlerde ateşkes ilan edile bilirmi ?" Ermenistan Dış İşleri Bakanı "Ateşkes söz konusu bile değil" Bu da o demek oluyor ki Ermenistan tarafı barış istemiyor. İşgal ettikleri toprakları gerı vermek istemiyorlar.


Azerbaycan son 3 gün de Ermenistan tarafına ağır darbeler indirmeye devam ediyor. Artık Azerbaycan ordusu işgal ettikleri Laçın toprağına girmeyi başardılar. Laçın Azerbaycan için çok önemli stratejik önem taşıyor. Ermenistan ordusu kendi haber kanalların da, Guya Azerbaycanı  gerı püskürttüklerini ve ilerlediklerini iddia ediyorlar. Ancak ellerin de her hangi  bir, video görüntü bulunmuyor. 


Bu gün FOX NEWS haber ajansı  Azerbaycan Cumhur Başkanı İlham ALİYEV'den ropörtaj aldı. Sordukları sorularsa oldukça sinir bozu, ve mantıksız. Sorulardan bir tanesi örnek olarak

"Neden Ermenistana Saldırdınız ?" "Neden ateşkes anlaşmasına uymuyorsunuz" "Ordunuz sivillere neden saldırıyor ?"


Bu sorular gerçekten FOX NEWS'un maksadının ne olduğunu, Ermenistan'ın tarafını mı tutuyor? insanı düşündürmüyor değil  Kısacası  Ermeni lobisi tüm dünyada baskısını sürdürüyor. Lakin bu baskı Azerbaycan halkını ve ordusunu hiç bir zaman ruhtan ve güçten salamaz. Ilham Aliyev konuşmasında Spikeri susturmayı başardı.

Ermenistan yöneticileri Azerbaycan ordusun da, guya Türkiyeden Suriyelilerin mucadele ettiğini iddia ediyorlar. FOX NEWS muhabiri, Ilham Aliyeve bu soruyuda sordu. Karşılığın da ise 3 milyonluk bir toplulum için dış güçlerden yardım almayız. 

Post a Comment

Daha yeni Daha eski