ERMENİSTAN BERDE'YE MİSKET BOMBASI FIRLATTI. 4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
Ermenistan bu gün tekrar haince Berde'ye misket bombası fırlattı. Bu haince saldırıda malesef 4 kişi hayatını kaybettə 7 sivil yaralandı. Malesefki bu haince saldırı da 1 küçük çocuk hayatını kabetti. Ermenistanın bu seferki saldırısın da "SMERÇ" tipli roket kullandı. Ermenistanın kullandığı bu roket sistemi yaklaşık 10 yıl önce bütün dünya tarafından yasaklanmasının duyurlmasına rağmen halen de kullanması adaletsizlik. Sivilleri hedef alan Ermenistan çok pişkin açıklama yaptı.

Bizim bu füzelerden haberimiz yok. Azerbaycan tarafı bizi durduk yere suçluyor. Ermenistanın bir diğer açıklaması ise Azerbaycan kendi başına bizlere saldıramaz. Azerbaycana, Türkiye ve Pakistandan destek var. Eğer Azerbaycan'a bu destek verilmezse onları haritadan 1 günde sileriz diye Ermenistan tarafı duyurdu.

Bu saldırıyla Ermenistan artık kendi kaderini bir daha belirledi. Dün İlham Aliyev'in yaptığı açıklama da, Ermenistan tarafı bir daha sivilleri hedef alırsa, onlara asıl darbeyi vurucaz. Bizim ordumuz hiç bir zaman Ermenistanı ve orada yaşayan ermeni halkını sivilleri hedef almadık. Ancak onlar bizim sivillerimizi ve çocuklarımızı hedef aldılar.

Hikmet Hacıyev: Dünya bu haksızlık karşısında malesef susmaya devam ediyor. Bu gün bizlere yalnız Türkiye ve Pakistan dışın da hiç kimsenin yardımını görmedik. Ermenistan savaş suçu işliyor. Bunun hesabı sorulmalı. Ermenistan sürekli askeri mağlubəyyet alması sonucu Azerbaycanın sivil yaşam yerlerine saldırıyor.

Son olarak bu gün Ermenistan ordusu "SMERÇ" roketiyle saldırı gerçekleştirildi. Bu saldırıda malesef 1-i çocuk olmakla 4 kişi hayatını kaybetti. 14 kişi yaralandı.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski