Ermeniler sivillere saldırmaya devam ediyor !


Bu gün Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Ağdam bölgesinde bir aile kendi cenazesini defn ederken saldırdı. Bu haince saldırı sonunu 4 kişi hayatını kaybetti, 4 kişiyiyse ağır yaralandı. Bu da onu gösteriyorki Ermenistan çocuk demeden yaşlı demeden sivilleri katlediyor. Zaten herkese malumdur ki 1992-93 de aynı katliamı gerçekleştirmişdiler. Peki bu son saldırıda Ermenistana tepkiler nasıl oldu.


Tabi ki de Ermenistanın her zamanki gibi bu hayin saldırısına Türkiye ve Pakistan dışında resmi bir şekilde tepki gösteren bulunmadı. Bu saldırı bir daha gösteriyor ki, Ermenistan hükümeti Azerbaycan ordusu ile çatışamıyor. Artık sivillere saldırıyor. Savaşın çapını genişletiyor. Diğer ülkelerin de bu savaşa dahil olmasını istiyor. Yani tek başına Azerbaycana bir şey yapamayacak. 


Bunun kanıtı son zamanlar da, Azerbaycan ordusunun guya Ermenistan da yerleşen kilseleri top ve mermi yağmuruna tuttuklarını idda ettiler. Ancak bu iddiaları boş çıktı. Bakü'ünün merkezinde yerleşen v halende hristiyan halkına açık bir Ermeni kilsesi var. Yani Azerbaycan devleti tolerant bir devlettir. Her dilden, dinden, ırktan insanlar Azerbaycan'da kardeşcesine yaşıyor. 


Ermenilerin bu son provokasyonu böğlelikle içi boş çıkmıştır. Cumhur Başkanı sayın İlham Aliyev'in verdiği bir röpörtajda ATEŞKES ERMENİSTANIN BİR PROVOKASYONU'dur. Ermenistanın en önemli hedefı sivilleri katl etmek. İnsanları kokutmakdır.  Cumhur Başkanı İlham Aliyev dediğine göre


Ermenistan bu yakınlarda 30 milyona yeni bir kargo uçağı aldı. Peki bu uçağı kim aldı? 

Tabikide bizde olan bilgilere göre bu uçağı Rusya da yaşayan zengin ermeniler uçağı alarak Ermenistan devletine hediye etmiştir. Bu uçaklar da silah ve mühimmat taşınıyor. Rusya biz Ermenistana hiç bir şekilde silah satmıyoruz diyor. Bizler bunarıda araştırıcaz. Yakında yeni biçgiler paylaşıcaz


Ermenistan Rusya dan aldığı bedava silah mühimmat alarak Azerbaycan ordusuna saldırmaya devam ediyor. En son yaptiği saldırıda 4 sivil hayatını kaybetti. Malesef bu saldırıda 2 çocuk ve yaşlı da vardı.


Dünya birliği halen de susuyor. Ermenistana yardımda bulunan önemli isimlerden bir tanesi de Kim Kardashyan. O Ermenistan devletine 1 milyon dollar yardım da bulundu. Dünyada ki Ermenilere Ermenistan devletine yardım da bulunmaya davet etdi.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski