Elon Musk'a Ermenilerden sert mesaj !


Elon Musk’ın CEO’su olduğu SpaceX şirketinin e-posta kutusu, Ermenilerden gelen metinlerle doldu. Ortaya çıkan bilgilere göre Ermeniler, SpaceX’in Türksat 5A uydusunu uzaya göndermemesini istiyor. 30 Kasım’da SpaceX’in Falcon 9 roketi ile fırlatılacak yeni uydumuz Türksat 5A, Ermenilerin engelleme girişimi ile karşı karşıya. Türkiye’nin Orta Doğu kapsama alanını genişletecek olan yeni uydumuz, Azerbaycan karşısında bozguna uğrayan Ermenistan’ı nedense rahatsız ediyor.

Bu rahatsızlık o kadar ciddi boyutta ki, sebebi çözülmemiş bir beklentiyle SpaceX’e Türksat 5A uydusunu fırlatmamaları için e-posta bombasına tuttular. Azerbaycan askerlerinin işgal altında olan Dağlık Karabağ’da görülmemiş başarıları karşısında çaresiz kalan Ermeniler, e-posta kampanyası ile Türkiye ile SpaceX arasındaki anlaşmayı iptal ettirebileceklerini düşünüyorlar.

Gönderilen iletilerin içeriği bilinmiyor olsa da ortaya çıkan posta listesinde görülen konu bile oldukça saçma görünüyor. “Ya Elon Ermeni olsaydı?” anlamına gelen What if Elon was Armenian? başlığı ile gönderilen postanın ilk cümlesinin bir kısmı da görüntüleniyor.

Yani Ermeni halkının ve humuketin artık nereden destek alıcakları ve kimden yardım istiyeceklerini şaşırdılar. Rusya'dan umudunu kesince Avrupa kısmına yönelen Paşinyan, kendi halkını böyle bom-boş şeyelre yönlerdirmeye devam edyor. Son zamanlarda Elon Musk'ın CEO'su olduğu SpaceX şirketinin Mail adresine bu mailler gönderme sebepleri göz önünde.

Azerbaycan karşısında eli kolu bağlı olan Ermenistan  ordusu ve halkı bu türlü çirkin ve komik şeyler yapmaya devam ediyor.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski