Azerbaycan'a tekrar haince saldırı gerçekleştirildi


Dün gece saatlerinde Azerbaycanın ikinci büyük şehri olan Gence'ye gece saatlerinde Ermeni silahlıları tarafından roketlerle saldırı gerçekleştirildi. Bu saldırıda malesef 30 dan fazla insan yaralandı. Ve malesef 8 kişi hayatını kaybetti. Ancak sözde ateşkes ilan eden ermenistan bu ateşkese uymuyor. 

Azerbaycan ateşkes ilan edildiği bu saate kadar yapılan hamlelere karşılık veriyor. Ancak dünya birliği bu saldırıya malesef göz kırpıyor. Türkiye'nin tavrı aynı olarak kalmakta devam ediyor. Her zaman Azerbaycanın yanındayız diyen Cumhur  Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bu olayı şiddetle kınıyoruz can Azerbaycanın yanındayız her zaman.


Peki neden Rusya , Fransa, Amerika Birleşik devletleri halen Ermenistanı uyarmıyor. Tüm devletler sanki üç maymunu oynuyor. Eğer bu saldırıyı Azerbaycan gerçekleştirseydi o zaman bu olayı nasıl boyutlanacağımı hayal bile edemezdiniz. Sözde İran Azerbaycanı destekliyor. Ancak kaçak yollarla Ermenistan ordusuna silah yardımı yapıyor Bir tarafdanda Rusya füze başlıkları roketler ve çeşitli silah ardımları yapmaya devam ediyor.


Ancak ermeni askerleri bu yardımlara rağmen halende rezil durumda. Azerbaycan ordusunun karşısında işgal ettikleri toprakları bırakıp kaçıyorlar. 

Dün Gürcistan'da yakalanan tırda Ermenilere kaçak olarak silah ve mühimmat taşındığı ortaya çıktı. Bu da onu gösteriyorki Ermenistanın bu ateşkesi ilan etmesi , ateşkes için yalvarması çırpınması cenaze ve esir düşmüş askerleri kurtarmak değil silah toplamak Azerbaycan ordusunun karşısında sözde güçlü durmak.


Tabiki'de Azerbaycan ordusu her zaman dirayetli güçlü olucaktır. Türkiye ve Azerbaycan kardeştir. Bizi her zaman ayırmaya çalışacaklar. Masada buna el attılar ancak yapamadılar. Yapamadıkları içinde tekrar Azerbaycanın sivil yerleşim yerlerine saldırılar gerçekleştirdiler. Onca sivil günahsız insanları katl ettiler. 

Bakalım Rusya, Fransa, Amerika sözde hepsi büyük güç devletleri. Bu günahsız insanların katl edilmesinde Ermenistana nasıl bir tedbir uygulayacaklar. İşgal altında olan Azerbaycan topraklarını geri vericeklermi. Hepsini karşımızdaki bu 24 saat göstericek.


Azerbaycan Gence'ye yapılan saldırıdan sonra Ermenistan ordusuna misliyle cevap verdi. Ermenistan ordusu kayb ettiği Hadrut ve diğer kentlere tekrar saldırma eyleminde bulundu. Ancak Azerbaycan ordusu tarafından geri püskürtüldü. 

Çoğu tank ve zırhlı araçları imha edildi. Dün gece Azerbyacan ordusu 12 adet T-72 tank ve bir kaç zırhlı topçu piyade takımını yerle bir etti


Yapılan bu saldırıyı Şiddetle kınıyoruz. #PrayforGanja

Post a Comment

Daha yeni Daha eski