Azerbaycan Gence'nin intikamını aldı ! Ermenistan ordusu darma-duman edildi ! Dün gece saatlerinde Ermenistan ordusu Azerbaycanın ikinci büyük şehri olan Gence'ye füze saldırısı gerçekleştirdi. Malesef bu saldırı sonucu 14 kişi hayatını kaybetti. Bu kişiler arasında 3 çocukda var. Ermenistan ordusu halen de bu saldırıyı biz yapmadık diyor. Yapılan incelemeler sonucu roketlerin Ermenistan topraklarından atıldığı iddia edildi ve onaylandı. Sözde dünya birliği bu olaya halen de susmakta . Sözde büyük devletler bu olay karşısında sanki üç maymun oynuyor.


Ermenistan ordusu Gence'ye ikinci saldırısın da toplam olarak 20 ye yakın can kaybı oldu. Bu saldırı eleştiren devletler arasında önde gelen ülkeler den her zaman ki gibi Türkiye ve Pakistan oldu. Çok sert eleştirildi. Tabi kide bu çirkin olay bir tek eleştirilmekle kalmadı. Pakistan eğer Ermenistan bir daha böğle saldırılar gerçekleştirirse o tanımadığımız sözde devleti haritadan sileriz. Türkiye de Azerbaycan'a desteğini bildirdi. Hem maddi hemde manevi olarak her zaman kardeşlerinin yanında yer alıyordur.


Azerbaycan Cumhur Başkanı sayın İlham Aliyev şimdilik askeri yardımın gerekli olmadığını söğledi.Dün gece Gence'ye atılan füzenin acısı bu gün işgal altında olan topraklardan katbe kat çıkarıldı. Siviller hedef alınmadan tüm askeri hedefler nokta atışı yaparak imha edildi. Bu gün işgal altında olan topraklara mermiler füzeler roketler yağmur gibi yağdırıldı.


Geçmişte yani 1992-1993 senelerinde Azerbaycan türklerini katledein bir yüksek rütbeli Ermeni asker darma duman edilerek imha edildi. Artık Ermenistanın askeri güç olarak millet olarak gücü kalmadı. Bu gün bu bombarduman dan sonra Fuzuli şehri ve kentleri tamamen işgalden azad edilerek Azerbaycan bayrağı sancıldı. Bu gün o topraklarda bundan sonra Azerbaycan bayrağı dalgalanacak 


Ermeniler halen teslim olmuyorlar. Sayın İlham Aliyev  sabah saatlerinde verdiği bir röpörtajda Ermeni halkına seslendi : Eğer evlatlarınızın ölmesini istemiyorsanız cebheye yollamayın. Yönecinize akıl verin. Onlar sizleri göz göre-göre uçuruma sürüklüyor. Maddı bakımdan zaten Ermenistan hukumeti bitkin durumda. Yol yakınken dönün bu yoldan. Bu topraklar zaten bizim bizim ata topraklarımız. Biz bizim olan için savaşıyoruz. Kendi toprağımız için şehit ölüyoruz. Ancak siz geberip gidiyorsunuz. Bu bizim son uyarımızdır. Bunun sonu çok kötü olucaktır.


Bu yapılan saldırı Azerbaycan halkını hiç bir zaman yıldıramaz. Gence'de yaşayan insanlar bundan sonra da ne kadar füze atarlarsa atsınlar hiç bir şekilde bu topraklardan kaçmıyıcaz. Bizler Ermeniler gibi korkak millet değiliz. Biz Azerbaycan türkleri olarak her zaman mert halkız. Onlar kendilerine ait olmayan toprakları savunuyorlar ancak sonralı yaklaştı.


Azerbaycan Milli Savunma Bakalığının paylaştığı bu videoda Gence'ye saldırıdan sonra aldıkları intikam videosunun görüntülerini sizlerle paylaşıyoruz.Post a Comment

Daha yeni Daha eski