TurAz Kartalı F16 Azerbaycanda gök yüzünde
Türkiye ile Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği askeri takbikat "TURAZ 2020" devam etmektedir.

Azerbaycan Savunma Bakanlığının açıklamasına göre Azerbaycan uçakları ve Türk F16 uçakları gecen gündüz senaryo gereği görev yapmaktadırlar. Yapılan saldırıları engellemek için çeşitli senaryolar planlayıb
hedefleri yok ediyorlar. Karşılıklı haraket etme becerisi ve arama kurtarma faaliyetleri ile havadan yerdeki hedeflerin imhası gibi görevlerin yerine getirildiği  tatbikatta  uçaklar önleme himaye ve taaruz görevleri icra ettiler.

Bildiğiniz gibi bundan bir kaç  hafta önce Azerbaycan la Ermenistan arasında şiddetli çatışmalar meydana gelmişti. Bu hayin saldırıda 10 dan fazla Azerbaycan askeri şehit olurken Ermenistan tarafıysa 20 den fazla kayıp olduğunu bildirdi. Bunun üzerine Türkiye tarafı Can Azerbaycanın yanında olduğunu ve tüm gücüyle Azerbaycana destek olucağını sayın Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve diğer Bakanlarımızda  bildirmişti.


Türkiye Azerbaycana 11 bin askeri personel  F16 uçakları ve mühimmat gönderdi. Bunun haberini alan Ermenistan korkudan ne yapacağını şaşırmış olmalıki hemen Rusyanın başkenti Moskovaya acil gitti. Hemen ardından Ermenistan ve Rusya beraber askeri tatbikatlar yaptılar. Bu da o demek oluyorki bu hain saldırıyı düzenleyen bir tek Ermenistan değil Rusyanında parmağı var.

Bu gün  sokak röpörtajı yaptık. Bir kaç insana Azerbaycan Hakkında ne biliyorsunuz diğe bir kaç soru sorduk.  Azerbaycan için savaşırmısınız. Karabağ için canınızı verirmisiniz. Onların bize verdiği cevap aynı bu şekilde

Ne olursa olsun Can Azerbaycanın yanında olucaz. Dağlık karabağ sorunu yakın zamanda ya masaya oturularak yada kanımızla alıcaz.  Ya Karabağ Yada Ölüm.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski