Son Dakika: Rusya Korona Virüs aşısını test ettirdi.


 Dünya SağlıkÖrgütü Rusya Devlet Başkanı  Vladimir Putin kızım'da denedi diyerek ürettikleri aşıyı tüm dünyaya duyurdu.


Dünya Sağlık Örgütü yaptığı açıklamada Rusyayla şuan irtibat halindeyiz. Aşının ön yeterliliği sağlanmasıyla görüşmeler sürüyor. Rusya Devlet Başkanı ürettikleri aşıyı tanıttırdıktan sonra böylelikle dünyada ilk kez aşıyı tescil eden ülke oldu. Aşıyı ilk deneyen isimlerden biride Putin'in kızı oldu.


Putin aşının gereken tüm denemelerden geçtiğini vurguladı. KoronaVirüse karşı geliştirilen ilk aşı üzerinde çalışanlara teşekkür ederim dedi. Putin dünya için çok önemli bir işi başardık dedi.

Putin açıklamasında aşının alıcı antikator ve hücresel bağışıklık oluşturduğunu çok iyi biliyorum zira kızlarımdan biri aşı oldu. Kendisi bu deneyde yer aldığnı söyledi.


Rusya Sağlık Bakanl Mihail Muraşko'dan kendisini aşı ile bilgilendirmesini  isteyen Putin Aşının çok fazla etkili olduğunu ve kararlı bağışıklık oluşturduğunu biliyorum.


Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Türkiyedeki profesörler bir aşı bulabiliceklermi

Yada Rusya'dan mı satın alıcaz. Rusya bunu kaça satıcak dünyaya. Etkisi dedikleri kadar varmı.

Yoksa Rusya'nın yeni bir oyunumu? Bazı söylentilere göre koronavirüs Rusya'nın başının altından çıkıyor. Tabikide bu tür söylentiler altı boş çıkıyor. Bildiğiniz gibi koronavirüs ülkemizdede  gün geçtikçe insanlar sosyal mesafe saklamdıklarında kötüye gidiyor.


Bunun asıl suçlusu bizleriz. Sayın bakanımızın onca uyarılarını dikkate almıyoruz. İnsanlar dışarıda maskesiz sosyal mesafeye dikkat etmiyorlar. Bunun sonucu göz önünde. 


Post a Comment

Daha yeni Daha eski