Son Dakika: Pence-Kaplan operasyonu'dan Şehidimiz var


Son Dakika haberi. Pence-Kaplan Opresaynunda yaralanan güvenlik korucusu malesef hastanede uzun uğraşlar sonucu şehid oldu.


Irak'in kuzeyinde Pençe-kaplan operasyonunda  baş veren çatışmada yaralanan güvenlik korucusu tedavi gördüğü hastanede malesef şehit oldu.  Alıban bilgilere göre 5 Ağustos'da  Pençe-Kaplan opersayonun'da teröristlerle çatışmada yaranan güvenlik korucusu Mehmet Ali Taş, tedavi altına alındı.

Yapılan onca müdahelelere rağmen Mehmet Ali Taş'ın hayatını kurtarmak mümkün olmadı. Taş'ın cenazesini Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı Topraklı köyünde toprağa verileceği değildi.

Bildiğimiz gibi Pence-Kaplan operasyonu 17 Haziran tarihinde başlamıştır. Bakanlık bizzat kendi Twitter hesabından opersayonun başladığını ve teröristlerin üstlerini darma-duman ediceklerini Şehitlerimizin kanının her zamankı gibi yerde kalmayacığı söylemişti.Operasyon'un ilk 36 saat'inde Pkka'ya ait 500'den fazla hedefin yok edildiğini ve 62 teröristin etkisiz hale getirildiğini  açıkladı.

Son zamanlara terör örgütü Pkka'nın karakol ve üs bölgelerine artan saldırı ve taciz üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Pençe-Kaplan operasyonunu başlmış bulunmaktayız.

Şehid olan Askerlerimize Allah'tan rahmet ailesine sabır diliyoruz. Allah herkese şehadet kısmet eylesin. Tüm dualarımız Askerlerimizle.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski