Son Dakika: Kırmızı bültenle aranan Pkk'lı Hakurk sorumlusu öldürüldüMİT'in uzun süren istihbarat çalışmaları sonucu Pkk'nın sözde Hakurk sorumlusu Murat Kalko Agit Garzan kod adlı şahıs hakurk'ta etkisiz hale getirildi. Operasyon sonrası öldürülen Murat Kalko videosu herkeze yayınlandı.

Pkk'lı teröristlerin eylemlere başlamasının yıl dönümü olduğu için 15 Ağustosta sansasyonel eylem gerçekleştireceği MİT' tarafından çözüldükten sonra tüm terörist üyeleri etkisiz hale getirildi. Sözde  Hakurk sorunmlusu Murat Kalko bizzat kendisi bu eylemi yürüttüğünü ve teröristler yetişdiriyordu.

Düzenlenen Operasyondaysa Murat Kalko kod adı Agit Garzan 11 Ağustosta etkisiz hale getirildi. 1993'te örgüte katıldığı ve bir çok silahlı eylemlerde öldürme olaylarının faili olduğu gerekçesiyle Terör örgütünün arananlar listesinde Kırmızı kategoride yer aldığı öğrenildi.

Üst düzey yapılan bu operasyonlarda bir çok Pkk'lı teröristler kaçışmaya başladılar. Operasyonların mükemmel ve kusursuz olduğu için neredeyse tüm terör örgütü korku ve vahşet içinde.

Bundan ilave daha 6 üst düzey Pkk'lı terörist etkisiz hale getirildi. Sansasyonel eylemlerin lojistik ve taktik hazırlığını yapan 2 Pkk hücresi yakından izlendi  

Bu Operasyondada yapılan baskında Pkk'nın üst düzey 6 teröristi öldürüldü.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski